9.03.2015.-В бібліотеці проведений літературний вечір "Нам з портрета світить мов зоря, рідний і знайомий образ Кобзаря".У святково прикрашеному вишитими портретамиТ.Шевченка, малюнками з його творів дорослих і юних читачів в приміщенні бібліотеки зійшлася різноманітна за віком і уподобаннями аудиторія, поєднана любовью до творчості славетного сина України. Аматори сцени читали уривки з творів "Катерина", "Заповіт".Місцева поетеса Н.М.Бойко декламувала власні вірші, присвячені Тарасу Шевченку, про цікаву поїздку учнів та їхніх наставників в м.Канів на могилу Кобзаря та передачу власноруч виготовлених подарунків музею Шевченка , розповів В.О.Коваленко.Також були відзначені призами переможці конкурсів із розгадування назв творів Шевченка.
12 лютого 2015 року, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у бібліотеці проведений вечір-зустріч "Усіх, хто вижив у страшній війні".
На захід завітали воїни-інтернаціоналісти: Василенко Ігор Анатолійович, Карась Анатолій Павлович, Самойленко Олександр Петрович. Батьки загинувших воїнів-інтернаціоналістів: Уманець Олександр Сергійович (Уманець Анатолій загинув в 1984), Божко Галина Степанівна (Божко Олег - 1985).
"Ми можемо тільки вклонитися Вам і подякувати" - такими словами звернулася до батьків і до воїнів Сосненко Лариса Григорівна - керуюча справами виконкому.
Батьки загинувших воїнів Уманець Олександр Сергійович та Божко Галина Степанівна розповіли присутнім короткі біографію своїх дітей, згадали останні листи з Афганістану. Мати Дудченко Тамара розповіла про сина Юрія, який не зміг з'явитися на масовий захід, і повідомила про митарства свого сина після приходу з Афганістану. Вдова Валентина Легейда розповіла присутнім про непросту службу чоловіка на Кубі в 1962 році.
Присутні згадали ті страшні роки війни в Афганістані, проте жах війни знову ожив уже на території нашої Батьківщини. Дві біди переплелися в душах і розмовах присутніх. Вшанували полеглих хвилиною мовчання.
Передав вітання присутнім воїн-інтернаціоналіст Василенко Ігор від громадської організації ветеранів афганців і виконав пісні про "Афган". Петраш Віта та Кулєцких Оксана зачитали вірші та розповіли про історичні факти нашого минулого.
Бондаренко Ольга Сергіївна, службовець виконкому, побажала учасникам бойових дій довгих років життя, здоров'я та миру в нашій державі і подякувала за організацію масовогот заходу Палажченко Валентині, голову квартального комітету Данилко Віру.
Закінчився захід спогадами воїнів-інтернаціоналістів про полеглих побратимів та сподіванням, що війна на сході скоро закінчиться.
Бібліотека разом з Петро-Павлівською церквою є центром мікрорайона Процівка по збору допомоги солдатам АТО.
15.01.15 В бібліотеці проведена інформаційна година для дітей "Ми Вас не забуваєм".Зацікавила присутніх виступ волонтера Костянтина, який коротко розповів про волонтерську роботу та передав слова подяки від солдат АТО, які отримали передачі зібрані в мікрорайоні Процівка.
13.01.15 Проведено в бібліотеці вечорниці "Світло народних свят"
Мета:Узагальнити і систематизувати матеріал по звичаях, обрядах, фольклорних традиціях нашого краю; розкрити красу новорічних вечорниць на Україні, розвивати в присутніх спостережливість, бажання наслідувати традиції наших предків , виховувати любов до рідного краю.Привітали з Щедрим вечером голови кв.комітетів Данилко В.М.,Шишабарова О.В.Пролунали щедрівки за мир, за благополуччя України і кожної оселі у виконанні ведучих Петраш Віти, Шамрай Юрія, Кулєцкіх Оксани .Родзинкою ж свята була представлена обрядова композиція "Гостини Маланки" головні ролі виконували Прокопенко Олександр, Окіпний Микола,Шевченко Галина, Дробоног Ніна, Ручка Галина.Всі присутні вечорниць виконали пісню Ой, радуйся, земле, Син Божий народився.Бібліотекар , вона ж і господиня вечорниць запросила гостей до млинців та вареників.
Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за винятком п’яти нововведень, які внесені після ретельного аналізу проведення ЗНО минулих років.
Першою новацією стане у 2015 році проведення ЗНО і ДПА для всіх випускників 11 класів незалежно від того, будуть вони вступати до університетів чи не будуть, за єдиними тестами. Якщо раніше ЗНО і ДПА проводилися для всіх, хто хотів стати студентом, то тепер ця єдина державна підсумкова атестація і ЗНО будуть проводитися для всіх випускників. Необхідною умовою отримати атестат про повну загальну середню освіту є складання ЗНО з української мови. .
Другою новацією буде зміна системи визначення результатів зовнішнього оцінювання. З 2015 року запроваджується нова система, за якою буде визначатися результат тестів - склав ЗНО чи не склав. Сутність полягає в тому, що після кожного оцінювання збиратимуться експерти, які визначатимуть, що ті абітурієнти, які відповіли на енну кількість питань склали ЗНО, а ті, хто не відповіли - не склали».
Ті абітурієнти, які не склали ЗНО, не зможуть подавати документи до вищих навчальних закладів.
Третє нововведення полягатиме у запровадженні у 2015 році тестів двох рівнів з двох предметів - української мови та літератури і математики. Тест рівня А (базового рівня), це менш складний тест, і рівня Б (поглибленого рівня ) - більш складного тесту. Тест, якого рівня повинен привести абітурієнта до вузу, буде визначати сам вуз.
Наступною новацією стане відмова від можливості використовувати сертифікати ЗНО минулих років. Це рішення було прийнято з метою забезпечення рівності доступу до вищої освіти. .
Останнім нововведенням буде відмова від тестів зі всесвітньої історії та світової літератури. Це зумовлене тим, що ці предмети випускники складають дуже рідко, на всю Україну це поодинокі випадки.
Батьківщина наша-Україна, яка зачаровує співучою українською мовою, яка має багатовікову історію.Піклуватися про свою Батьківщину, берегти її, це священний обов'язок кожного громадянина.
"Ну що б, здавалося, слова...!" -цим емоційним рядком починається один із віршів безсмертного Тараса Григоровича Шевченка і масовий захід Шевченківські читання "Вічне і живе Шевченкове слово", який проведений в бібліотеці 8 листопада 2014року до Дня української писемності і мови.Ведучі студенти педагогічних університетів Панченко Олександр і Литвин Вікторія розповіли присутнім історичне підгрунтя "Слова", про красу і милозвучність української мови.Із святом привітав роменський кобзар- Триус Олександр, супроводжений власною віртуозною грою на кобзі і лірі Прозвучала музика в його виконанні героїчного епосу, щирі духовні пісні, пісні за творами Тараса Ш евченка. Словом і піснею привітали жителів мікрорайона голови кв.комітету Данилко В.М. та Шишабарова О.В.Присвячені рідній Україні та її співучій мові прочитала вірші учитель СЗОШ №3 Кулєцкіх О.М. В захваті були присутні прослухавши вірші за творами Т.Г.Шевченка " Заповіт"-у виконанні Шевченка Віталія (студента Університета культури і мистецтв ім.Поплавського), а також уривок з поеми "Катерина" прочитала Орел Ольга (багатодітна мама,пенсіонерка). Прозвучали українські пісні у виконанні ансамблю"Любисток" та Литвин Вікторії.Світлиця-бібліотека на масовому заході була убрана вишитими рушниками, вишивками, витворами майстринь Нагорної Галини, Дробоног Ніни, Шевченко Галини, Данилко Віри, Лисенко Любові.Присутні були зачаровані вишивкою портретів Т.Г.Шевченка -вишили Нагорна Галина і Дробоног Ніна.Нагорна Галина розповіла і продемонструвала, як вона вишиває, майстриня з любов'ю, з натхненням все це розповіла присутнім.
Після дружнього спілкування присутні дякували організаторам масового заходу і були в захваті від людей, яких Бог нагородив різноманітними талантами.
29 жовтня проведена в бібліотеці історична година "Салют визволителям України" (до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників).
Про мужність і героїзм воїнів, партизан,підпільників в боях за визволення України розповіли ведучі масового заходу Петраш Віта та Кулєцкіх Оксана.Привітала учасників війни і дітей-війни і усіх присутніх з 70-річчям визволення України голова квартального комітету Данилко Віра Михайлівна.Усіх присутніх вразили спогади учасника війни Бородіної Ганни Миколаївни(уродженка Середино-Будського району), яка розповіла, як вона з своїми односельцями допомагала полоненим солдатам Радянської Армії((яких гнали німці через село), роздавали сухарі і печену картошку, а Ващенко Тетяна Іванівна учасник війни (уродженка с.Процівки) розповіла, як вони допомагали харчами воєнно-полоненим, які знаходилися в лагері (де зараз 10 школа м.Ромни).Ковбаса Іван Федорович бувши дітьми-війни спас свого дятька Григорія від фашистської кулі.Доповнила його розповіддю дитина-війни Астрашевська Воля Константинівна,учасники війни Гопка Лідія Олександрівна та Мелешко Наталія Андріївна їх розповіді були живими та яскравими, в пам'яті виринали події далеких років, але вони переживалися по новому усіма присутніми.Бібліотекар насам кінець присутніх ознайомила літературою з книжкової виставки"Не засне людська пам'ять" Були прослухані вірші і воєнні пісні років війни.Всі присутні заспівали пісню "Катюша"-заспівувачем була Ващенко Тетяна Іванівна-учасник війни.Учні 5-го класу Чуба Аліна та Горленко Аня привітали всіх присутніх піснею про мир.Були покладені квіти до пам'ятника солдатам-визволителям від німецько-фашистських загарбників.
Всеукраїнський день бібліотек -це свято всього українського народу, якому бібліотека гарантує реалізацію права на інформацію, знання, цікаве спілкування, обмін ідеями.
В бібліотеці проведено 25.09.14 день відкритих дверей "Мандрівка книжковим містом"-проведена екскурсія для дітей "Чарівне царство книжок".Проведені бібліотечні уроки -для старшокласників 25.09.-"Журнали та газети -помічники в бібліотеці", 26.09."Твої друзі довідкові видання", для дітей молодшого віку 27.09.-"Я-книга.З чого я складаюся".
Завдяки проведених заходів юні читачі стали краще орієнтуватися в бібліотечному просторі, старшокласники навчилися відшукувати інформацію в довідкових виданнях.
До святкування Дня звільнення міста Ромни від фашистських загарбників 13 вересня в бібліотеці проведена історично-краєзнавча година "Ми будемо довго пам'ятати і Вам забути не дамо".Ведучі Панченко Олександр та Петраш Віта розповіли про історичні дані звільнення Ромен від фашистів.На масовий захід була запрошена учасник війни Ващенко Тетяна Іванівна (очевидець всіх подій 1941-1943 в с.Процівка) розповіла про варварство фашистів в роки окупації міста Ромни і як звільняли місто від фашистсько-німецьких захватчиків.Були прочитані вірші на воєнну тематику.
До пам'ятника визволителів Ромен, який знаходиться на території парка біля бібліотеки покладені квіти.
Поняття "Батьківщина" - святе. Це - як мати і батько, як хліб на столі, як вода і повітря, без яких людина просто не може жити. Такими словами розпочався огляд літератути "Держави славна назва - УКРАЇНА". Бібліотекар розповіла про свято Дня незалежності та провела короткий екскурс в минуле. Молодь та юнацтво мали змогу пройтися по історичним сторінкам України від її поневолення до незалежності. Впродовж заходу всі учасники ділилися своїми думками та враженнями, згадували якою важкою ціною Україна здобула свою незалежність. І зараз, коли це питання залишається доволі актуальним в цей важкий для всіх період, необхідно було акцентувати увагу саме на патротизмі та самосвідомості кожного кромадянина.
Синьо-ховтий прапор України -
Це безхмарне необо, синє-синє,
А під небом золотіє нива,
І народ - і вільний, і щаслививй.
Прапор, як святиню, любі діти,
Треба шанувати й боронити.
Прапор - символ нашої держави,
Він для всії ознака сили й слави.
До дня Державного Прапора України (22.08.2014р.) для дітей в бібліотеці проведено урок історії "Державний прапор - прапор дивоствіт" Бібліотекар розповіла історію прапора від античних часів до сьогодення. Були прочитані вірші й проглянуто фільм про Україну.
14.08.2014 на зустріч з спеціалістами "Соціальний захист - вимоги сьогодення" зібралася громада мікрорайону Процівка. Відкрили захід голови квартальних комітетів №20,21 Данилко В.М. та Шішібарова О.В.
На запитання присутніх відповідали кваліфіковані спеціалісти:
1. Начальник пенсійного фонду міськвиконкому Біленко Алла Григорівна.
2. Начальник управління соціального захисту населення Панченко Ярослав Миколайович.
3. Виконуючий обов'язки начальника центру зайнятості Бабенко Юрій Вікторович.
4. Представник управління міського господарства Хуторний Григорій Миколайович.
5. В.о. територіального центру Крутуха Валентина Олександрівна.
6. Представник відділу допомоги соціального захисту населення Мусійко Світлана Миколаївна.
7. Начальник відділу інвалідів управління соціального захисту населення Подоляка Людмила Іванівна
Бібліотекар розповіла присутнім про альтернативні методи спілкування, які нам відкриваються за допомогою інтернет технологій, а саме зв'язок через Skype у дні прийомів зі спеціалістами міста. Захід закінчився творчим вечором поетеси-співачки Усової Любові Василівни. Нею були прочитані вірші про нелегке наше сьогодення а також виконала українські пісні.
Напередодні 22 червня-День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні в бібліотеці відбувся тематичний вечір "У вогні палала рідна Україна".
"У цей день ми віддаємо данину пам'яті тим, хто, відстоюючи свободу Батьківщини. загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни, низько вклоняємося усім, хто наближав переможний травень 1945 року"- такими словами розпочав масовий захід міський голова Салатун Сергій Андрійович, доповнив його секретар міської Ради Книга Володимир Юрійович, вручила квіти учасникам та дітям війни керуюча справами виконкому Сосненко Лариса Григорівна.Ведучі Петраш Віта, Кулєцкіх Оксана розповіли присутнім історичні дані про Велику Вітчизняну війну.Бібліотекар взяла інтерв'ю "Війна у спогадах очевидців" в присутніх- дітей-війни.Вразила всіх розповідь дітей-війни Коваленко Миколи Олексійовича, Божко Ніли Данилівни,Салівон Євгенії Олексіївни,Качур Ніли Гнатівни.Прозвучали пісні воєнних років у виконанні Глущенко Євгенії,Данилко Вери. Шишабарової Олени та ансамбля "Любисток".Закінчився захід покладенням квітів до пам'ятника визволителів Ромен, який знаходиться в парку мікрорайону Процівка.
Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планомпідготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2014 році.
У 2014 році зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме з 3 червня по 27 червня 2014 року.
Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури проходитиме впродовж двох днів (І та ІІ сесії). Тестування з усіх інших предметів відбуватиметься в один день.
Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року:
Предмет (сесія)
Дата проведення
Іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)
3 червня
Українська мова і література (І сесія)
5 червня
Українська мова і література (ІІ сесія)
6 червня
Російська мова
10 червня
Математика
12 червня
Географія
14 червня
Всесвітня історія
16 червня
Фізика
18 червня
Історія України
20 червня
Хімія
23 червня
Біологія
25 червня
Світова література
27 червня
Визначення результатів ЗНО
Обробка бланків відповідей та визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання учасників зовнішнього тестування здійснюватиметься з 4 червня по 7 липня 2014 року.
Перевірка тестових завдань з розгорнутою відповіддю (українська мова та література, іноземні мови, російська мова) буде проводитись з 5 червня по 21 червня 2014 року.
Оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання кожного учасника основної сесії буде здійснюватися у період з 19 червня до 8 липня 2014 року.
Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з 24 червня 2014 року.
Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 1 до 15 липня 2014 року.
8.05.2014 в бібліотеці була проведена поетично-історична година "Подвиг народу - пам'ять поколінь". Були присутні учасники війни, діти війни та жителі мікрорайону Процівка. Привітали їх голова ради ветеранів Шамрай Борис Федорович, голова Всеукраїнської організації радянських офіцерів Лисенко Петро Матвійович, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Бурмака Тетяна Іванівна, а також виконуючий обов'язки міського голови Губарь В'ячеслав Олександрович, який поздоровив учасників та дітей війни квітами. Голови квартального комітету №21 та №20 Данилко Віра Михайлівна та Шішібарова Олена Володимирівна вручили грамоти з подякою учасникакм трудового фронту війни. Розповіді учасників та дітей війни присутні прослухали зі сльозами на очах; кожен зміг донести інформацію про страшні дні окупації фашистами України. Ведучі Панченко Олександр та Петраш Віта розповіли про хвилючі моменти днів Перемоги 1945 року. Зворушливо була виконана пісня "Майский вальс" у виконанні Стукало Романа. Учитель Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Кулєцких Оксана Миколаївна розповіла про страшну битву під Ржевом, а Локтев Дмитро прочитав вірш присвячений цій битві. Поздоровлення прийняли також від жительки мікрорайону Процівки Бойко Надії, яка написала вірш для привітання ветеранів війни, Краснощок Наталія виконала музичне привітання. Кульмінаційним моментом стало виконання гостями та ансамблем "Любисток" військової пісні "Катюша".
Були покладені квіти до пам'ятника визволителів Ромен, який знаходиться в парку мікрорайону Процівка. Свято Перемоги закінчилося куштуванням солдатської каші.
22.04 проведена в бібліотеці година скорботи "Атомна весна України". Зібралися присутні, щоб вкотре згадати уже про 28 річницю Чорнобильської трагедії. Ведучі заходу познайомили з однією із трагічних сторінок України. Завітали на масовий захід Окіпний Микола Максимович, Банний Микола Миколайович, які працювали на ліквідації чорнобильської аварії. Хвилиною мовчання увіковічили всіх загинувших та постраждалих від чорнобильської катастрофи.
Цей деь буде завжди об'єднувати покоління і народи одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
9.03.2014.Доторкнутися душею до полум'яних Шевченкових рядків змогли присутні під час проведення в бібліотеці літературної години"Вічне і живе Шевченкове слово".
Тарас Шевченко прожив усього 47 років, із яких 24 був у кріпацтві, 10 років мучився в солдатській неволі, на засланні, і всього 13 років був вільною людиною.
На заході декламували вірші великого генія Кобзаря Чуба Аліна, Орел Ольга Віталіївна,Краснощок Наталія.Присутні продивилися інсценування уривку поеми "Катерина"(активні учасники Заїка Володимир Федорович, Данилко Віра Михайлівна, Кулєцкіх Оксана Володимирівна).Запрошена на літературну годину жителька мікрорайону Бойко Надія Миколаївна, яка прочитала свої вірші присвячені Т.Г.Шевченку.Провели презентацію"Скарби безсмертного Тараса" Панченко Олександр, Петраш Віта.Окремі епізоди з особистого життя Тараса доповнила Кулєцкіх Оксана.Зворушливо була виконана пісня "Думка"("Нащо мені чорні брови...") у виконанні Шишабарової Олени.Книжкова виставка "Невмируща слава генія Шевченка"доповнена картинами вишитими Стетюхою Ларисою,а також майстринями Гайдук О., Гальченко Л., Дробоног Н. Активно присутні приймали участь у вікторині, яку провела бібліотекар філіалу.Закінчився масовий захід піснями на слова Т.Г.Шевченка ансамблем"Любисток" та присутніми користувачами бібліотеки.
Пам'ять! Гірка пам'ять війни! Вона ніколи не згасне. Про що ти задумався, ветеране? Які сторінки твого життя гортає пам'ять, від чого стікає кров'ю твоє, наболіле серце? Такі питання були задані ветеранам війни Афганістану на вечорі-зустрічі" Пекло Афганської війни", який пройшов в бібліотеці 13 лютого 2014р. на передодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-річчя виведення військ з Афганістану.На вечорі були присутні воїни-інтернаціоналісти:Шебедя Сергій Миколайович, Карась Анатолій Павлович, Самойленко Олександр Петрович, Дудченко Юрій Вікторович, Гуртовенко Іван Миколайович, Василенко Ігор Анатолійович, які розповіли про пережиті воєнні будні.Привітали з Днем виводу військ із Афганістану голова міської Ради Калашник Микола Кирилович, керуюча справами виконкому міської ради Проценко Олена Володимирівна.
Ведучі Петраш Віта і Кулєцкіх Оксана розповіли про страшний для всього людства період історії-війни в Афганістані.
Болем у серці відгукнулась у присутніх розповідь батьків загинувших воїнів-інтернаціоналістів (Уманець Анатолій-загинув у 1984р., Божко Олег- у 1985р.)Уманець Олександра Сергійовича, Божко Галини Степанівни.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів в Афганістані.
В супроводі гітари Василенко Ігор Анатолійович виконав патріотичні пісні Афганської війни.Житель мікрорайона "Процівка" Рудейко Микола виконав музичне вітання для ветеранів Афганської війни.
Захід був насичений цікавою інформацією, яка нікого не залишила байдужими.
7.02.2014 на засіданні творчого об'єднання "Імпульс" проведений тренінг "Найкоротший шлях до людського розуму".
Мета: Розвинути самостійність, навчити вмінню розпізнавати характер ситуації, діяти адекватно існуючим умовам.
Запрошені гості з Роменського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді фахівці соціальної роботи Коваленко І.В. Байдужа Л.П., які проінформували про Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, його послуги та напрямки роботи.
Ведуча масового заходу Петраш Віта провела тест "Риси толерантної особистості. Проведені рольові ігри "Картка думок", "Акваріум", а також вправи "Ти і твоє ім'я", "Коло і я".
Локтєв Дмитро і Гаценко Максим розповіли вірш Ліни Костенко "Крила". Прозвучали пісні у виконанні Краснощок Наталії та Данилко Віри.
Бібліотекар провела огляд по книзі Д.Карнегі "Як здобувати друзів і впливати на людей".
Присутні отримали багато цікавої інформації і задоволення від спілкування.