Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за винятком п’яти нововведень, які внесені після ретельного аналізу проведення ЗНО минулих років.
Першою новацією стане у 2015 році проведення ЗНО і ДПА для всіх випускників 11 класів незалежно від того, будуть вони вступати до університетів чи не будуть, за єдиними тестами. Якщо раніше ЗНО і ДПА проводилися для всіх, хто хотів стати студентом, то тепер ця єдина державна підсумкова атестація і ЗНО будуть проводитися для всіх випускників. Необхідною умовою отримати атестат про повну загальну середню освіту є складання ЗНО з української мови. .
Другою новацією буде зміна системи визначення результатів зовнішнього оцінювання. З 2015 року запроваджується нова система, за якою буде визначатися результат тестів - склав ЗНО чи не склав. Сутність полягає в тому, що після кожного оцінювання збиратимуться експерти, які визначатимуть, що ті абітурієнти, які відповіли на енну кількість питань склали ЗНО, а ті, хто не відповіли - не склали».
Ті абітурієнти, які не склали ЗНО, не зможуть подавати документи до вищих навчальних закладів.
Третє нововведення полягатиме у запровадженні у 2015 році тестів двох рівнів з двох предметів - української мови та літератури і математики. Тест рівня А (базового рівня), це менш складний тест, і рівня Б (поглибленого рівня ) - більш складного тесту. Тест, якого рівня повинен привести абітурієнта до вузу, буде визначати сам вуз.
Наступною новацією стане відмова від можливості використовувати сертифікати ЗНО минулих років. Це рішення було прийнято з метою забезпечення рівності доступу до вищої освіти. .
Останнім нововведенням буде відмова від тестів зі всесвітньої історії та світової літератури. Це зумовлене тим, що ці предмети випускники складають дуже рідко, на всю Україну це поодинокі випадки.