Філіал №1ЦМБ для дорослих активно працює у напрямку освоєння сучасних інформаційних технологій, має доступ до світових інформаційних ресурсів. Завдяки програмі «Бібліоміст» оснащена сучасною технікою і пропонує нові послуги користувачам. Метою роботи «Інтернет –світлиці» є навчання користувачів, які не мають персональних комп'ютерів, основам комп’ютерної грамотності, пошуку необхідної інформації. Тут відвідувачі спілкуються в соціальних мережах, створюють мультимедійні презентації для уроку, користуються послугами Інтернет-магазинів.
У філіалі організовані дві цільові групи «Особи похилого віку», «Діти з багатодітних сімей», які навчаються роботі на комп’ютері.
Переважна більшість до вподоби бажаючих з групи «Діти з багатодітних сімей» це розвиваючі ігри, спілкування в соціальних мережах, реферати за шкільними предметами, виконання домашніх завдань, читання книг он-лайн, розвиток хобі та пошук нових уподобань.Так, діти спілкуються з однолітками по Skype з країнами Європи і Америки.
Широке впровадження в навчальний процес нових інформаційних технологій включає розробку та практичне використання науково-методичного забезпечення, ефективне застосування інструментальних засобів та систем комп’ютерного навчання і контролю знань, системну інтеграцію цих технологій в існуючі навчальні процеси та організаційні структури.
Вчи.юа.(це онлайн платформа, де учні початкової школи усієї України вивчають математику в інтерактивній формі)-користуються учні 4-х класів Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 дитячим порталом для ітерактивного навчання дітей за допомогою цікавих ігрових завдань та задач (математика) це учні –користувачі бібліотеки Олифір Діана, Волоха Аліка, Негрей Катя, Шеремет Вадим, Ліщенко Руслан.
В групі «Особи похилого віку» за рік навчились 4 користувачі, які можуть самі скористуватися послугами соціальних мереж.
Кожен масовий захід, не проходить в бібліотеці , щоб не зверталися до Інтернету(відео, пісні та інше.)
В «Інтернт-світлиці» були проведені :
Інтернет-подорож «Дні героїчної оборони Києва», відео-бесіда «Чи знаєш, ти як природу берегти», тур.відео-подорож «Пізнай світ разом з нами», відео хв. «Створення нової Сумщини», віртуальна подорож «Відкрий світ вітчизняних бібліотек». Для дітей була проведена відео хв. «Правила дорожні знай і пам’ятай», година корисних порад «Мистецтво бісероплетіння», година естетики «Писанковий вернісаж».З трудними підростками була проведена бесіда «Дитина і злочин» і було переглянуто відео «Діти за гратами».
Бібліотека є учасницею Всеукраїнської Мережі Пуктів доступу громадян до інформації органів державної влади.
Два користувачі бібліотеки навчається по Інтернету за програмою «Вивчення англійської мови» .
Життя в бібліотеці стало жвавим та цікавим. Звісно ж на всіх бажаючих комп’юторів не вистачає, але й це не проблема, поки одні подорожують Інтернетом, інші читають книги та журнали, спілкуються між собою, або ж бібліотекар проводить з ними «хвилинки загадок» або вікторини.
Завдяки мультимедійним засобам було проведено годину історії "Душа болить за долю України", присвячений Дню Гідності та Свободи.
В інтернет-світлиці проведений еко-урок «Чисту воду-нашому народу».Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціонально використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. Студентка 1 курсу КНАУ Телевна Наталія провела презентацію «Про воду» для дітей з багатодітних сімей.
Також було проведено конкурс розповіді і малюнка «Яскравий епізод історії України» та показана презентацію «Моя Україна». Були прочитані вірші про Україну прослухані розповіді про козаків, про героїв АТО. На малюнках були написані вислови дітей «Ні! Війні!», «Говориш-українською» та ін. Діти малювали державну символіку, українську символіку.Найкращі малюнки: Наумова Софія -5років, Таран Роман-1клас,Стефанішена Катя-5клас, Таран Катя-6клас, Наумова Аліна-7клас,Таран Владіслав-8клас, Телевний Руслан -3клас,Телевний Павло-5клас. Телевний Владіслав та Телевна Наташа виконали пісню про Україну.
Завдяки комп'ютерам тепер у бібліотеці можна завантажити необхідні електронні підручники та переглянути онлайн-енциклопедії.
В інтернет-світлиці був проведений майстер-клас для дітей «Лялька-мотанка як родинний оберіг».Масовий захід проведений з метою: розкрити поняття про українську народну ляльку-мотанку її виникнення , її функції, та різновиди зміцнювати бажання відроджувати традиції народу, заохочувати дітей до виготовлення оберегів. Діти дивилися відео майстер-клас по виготовленні ляльки-мотанки, і самі за майстринею виготовляли деталі для ляльки, потім все це скручували у ляльку-мотанку. Присутні діти взяли додому оберіги-ляльки-мотанки, яку вони самостійно виготовили.
На початку року традиційно було проведено новорічні посиденьки "Сяйво різдвяно-новорічних святок".
Вечір розпочався переглядом фільму "Вечера на хуторе близ Диканьки" (1961 р.) Всіх вразило виконання стародавніз пісень і щедрівок 85 річної жінки Ващенко Тетяни Іванівни. Присутні мали змогу переглянути відео "Як святкують Новий рік в різних країнах світу", "Різдво в Україні", "Українська щедрівочка у виконанні різних країн".